Si... apropo... follow me on twitter.
(image via)
Labels: advertising, net, oameni, twitter, viata, video, wtf
Scris de abogdan la 17:10 0 comentarii
Scris de abogdan la 11:20 1 comentarii
Scris de abogdan la 15:28 0 comentarii
Stiti, vreau sa aflu cat am de plata.Pai aici imi apare ca sunteti deconectat in urma...Don'soara, vreau sa aflu doar cat am de platit. Atat.Sunteti deconectat pentru neplata lunii decembrie...Don'soara, stiu asa. Vreau sa stiu doar CAT am de plata. Nimic mai mult.Deci... ati achitat pe noiembrie...CAT AM DE PLATA??? (deja eram la capatul rabdarii... cat de papagali pot fi astia de la call center-ul lor. Repeta fix ce invatase. Fara sa tina cont de ce vroia ala de la capatul celalalt al firului.)Aveti de plata...In sfarsit. Merci, la revedere. (si am inchis)
Stiti vreau sa stiu daca a fost confirmata plata pe numele...Da, a fost inregistrata chitanta.Bun, si de ce nu merge internetul?Veti fi conectat automat in momentul in care se inregistreaza plata.Da' n-ati zis ca este inregistrata?Ba da, in maxim 24 de ore de la efectuarea platii, cand va fi inregistrat ca ati achitat, vi se va redeschide conexiunea. Nu putem interveni asupra serverului. (tipa chiar avea o problema... grava...)Inteleg din ce mi-ati zis, dvs si colegii dvs, ca plata se inregistreaza in sistem si informatia este transmisa la un server, care ruleaza un script... [ma intrerupe]
Domnule, da' stiti ce-i ala un server? (in momentul ala nu mai stiam ce sa fac: sa rad, sa o intreb de ceva probleme la mansarda)Doamna, plata este inregistrata in sistem in momentul in care se emite chitanta aferenta. Ca doar nu lucrati ca pe vremuri cu teancu' de chitantiere, si altcineva face ca centralistele sa ia firu' si sa-l bage unde trebuie.Pai stiti ca veti fi conectat in maxim... (m-am enervat si am inchis).
Scris de abogdan la 18:22 1 comentarii
Labels: idioti, oameni, politichie, TV, video, wtf
Scris de abogdan la 12:23 0 comentarii
Labels: bloggeri, blogosfera, lol, wtf
Scris de abogdan la 18:23 3 comentarii
An anonymous reader notes that TorrentFreak is reporting: "French record labels have received the green light to sue four US-based companies that develop P2P applications, including the BitTorrent client Vuze, Limewire, and Morpheus. Shareaza is the fourth application, for which the labels are going after the open source development platform SourceForge. ...Putting aside the discussion on the responsibilities of application developers for their users activities, the decision to go after SourceForge for hosting a application that can potentially infringe, is stretching credibility beyond all bounds." SourceForge is Slashdot's corporate parent.
(via Slashdot)