Showing posts with label video. Show all posts
Showing posts with label video. Show all posts

Friday, May 8, 2009

Pula vs Romania

Cum isi promoveaza Croatii o destinatie turistica, adica orasul Pula (sa nu va inchipuiti alte chestii dupa ce ati citit titlul), o statiune turistica pe malul marii Adriatice.

Si iata cum ne promovam noi tara.

Dezbracand numele localitatii croate de orice sens vulgar din limba romana (apropos: cei care vor vrea sa puna niste comentarii de genul "hãhãhãhã iete, ala beleste pula", sa se abtina), si dezbracand spotul de promovare al Romaniei de orice fel de patriotism, ce destinatie turistica ati alege? Sincer, spotul croatilor mi se pare mai simplu si la obiect. Noi avem un imn turistic cica, urat si plictisitor de lung. Pana la urma, un spot de promovare trebuie sa fie scurt si la obiect. Adica, hai sa comparam: spotul cu Pula are 30 de secunde, iar "imnul" turistic al Romaniei are vreo 3 minute. Poate daca Moga (ca el e eminenta cenusie din spatele "Romania - The land of choice") facea o melodie de maxim 1 minut, si cu o orchestratie putin mai lucrata (alo, domnu' Moga, aia trebuia sa fie o melodie eficienta, ca este de promovare, nu o lãlãiãlã, cum compuneti deobicei; si ce e cu orchestratia aia obosita?), imnul turistic al Romaniei, ar fi ar fi avut un impact mai puternic.

Si, in plus.... daca dam o cautare pe Google fie dupa Pula, fie dupa Croatia, primim ca rezultate doar poze cu fata turistica a tarii/orasului. Pe de alta parte, daca dam o cautare dupa Romania... numai a destinatie turistica nu arata (apropo.... la cautarea pentru Romania, pe prima pagina am gasit si o poza cu un aurolac. Halal destinatie turistica).

Voi ce ati alege? Pula sau Romania?

Wednesday, April 29, 2009

Old electronic parts play Bohemian Rhapsody

Un clip interesant gasit navigand aiurea pe net :)

Din descrierea disponibila pe YouTube, citez "instrumentele" folosite:
No effects or sampling were used. What you see is what you hear (does that even make sense?)
Atari 800XL was used for the lead piano/organ sound
Texas Instruments TI-99/4a as lead guitar
8 Inch Floppy Disk as Bass
3.5 inch Harddrive as the gong
HP ScanJet 3C was used for all vocals. Please note I had to record the HP scanner 4 seperate times for each voice. I wanted to buy 4 HP scanners but for some reason sellers on E-Bay expect you to pay $80-$100, I got mine for $30.

Enjoy!

Saturday, April 25, 2009

Parodie reclama Cosmote

via

Si pentru cei care nu stiau, reclama originala:

Thursday, April 23, 2009

[Video] Puii de hamster si roata

Ce se intampla cand mai multi pui de hamster vor sa alerge pe aceeasi roata? Urmariti clipul de mai jos :)


Scuze pentru calitatea slaba a filmarii. Am realizat-o cu un Sony Ericsson W660i.

Saturday, April 18, 2009

Am trait sa o vad si pe asta

bilboard ashton kutcher copyright Voice of Silence No More, published by abogdan Andrei Bogdan
Ashton Kutcher isi face reclama prin billboard-uri pentru a atrage mai multi followeri pe twitter, pentru a castiga lupta impotriva CNN-ului (pe twitter).
Dupa parerea mea asta e o initiativa stupida pe care numai un pustan tembel teribilist ar face-o. Plus... ca a-ti face reclama care sa nu-ti aduca nici un fel de profit este inutil (pentru cei care nu stiu, pe twitter nu exista reclame, astfel incat nu ar putea scoate bani din publicitate on-line). Probabil Ashton a depasit criza economica si isi permite sa arunce cu banii pe fereasta, ca altfel nu pot sa-l inteleg.
Plus, ca am vazut si un filmulet cu o gasca de oameni ce imparteau flyere cu acelasi mesaj: Follow Ashton Kutcher on Twitter.
Mare-i gradina lu' 'mnezoo si Kutcher de mult o sarit gardu'.
 P.S.:
Pentru cine este dornic sa faca reclama de genul asta, ii ofer un "obiect de lucru".

follow Andrei Bogdan abogdan on twitter copyright Voice of Silence No More, published by abogdan Andrei Bogdan

 Si... apropo... follow me on twitter.

(image via)

Friday, April 10, 2009

Junkyard - Mass pe mess

O piesa care ma obsedeaza de vreo cateva zile


Enjoy!


Friday, March 27, 2009

Metaliica - Broken Beat and Scarred

Un nou video de la Metallica :D

Monday, March 9, 2009

Japanese acrobats from 1904


via phlo 

Tuesday, March 3, 2009

[Video] Parazitii - Mix

Trupa vocal-instrumentala Parazitii a mai produs un videoclip. E melodie nou-nouta si suna bine :) Asteptam in curand si un nou album.



P.S.: NU are nici o legatura cu Doncafe

Wednesday, February 25, 2009

[Video] Love you to death

...ca tot a fost Ballentine's day si  Dragobete and stuff...
Type O Negative - Love you to death (Live)

Tuesday, February 10, 2009

De ziua ta

Dragilor, am aflat in seara asta de la Florin via Twitter ca doar ce s-a lansat un videoclip nou, la piesa "De ziua ta" a trupei vocal-instrumentale Parazitii.
Videoclipul este ok overall, dar.. parca nu prea are legatura cu versurile... Ar fi fost mai interesant un desen animat horror :D Bucurati-va de videoclipul de mai sus care este necenzurat. CNA-ul o sa taie in carne vie la piesa asta, si probabil nu o sa se mai inteleaga nimic din ea. Si probabil o sa cenzureze si clipul pentru ca are destul de mult sange si "instigare la violenta".

Thursday, February 5, 2009

Lovitura libera

Asa vor juca si tricolorii... intr-o buna zi.

Sunday, January 18, 2009

Funny kittens

M-am uitat la clipul de mai jos de fooooarte multe ori astazi. E foarte amuzant. :D
Deh... cand doi se cearta... al treilea... ii desparte :))
...si o scuza probabila a celui de-al treilea pisoi: 

I not barf. I messy eeter.
more animals

Thursday, January 15, 2009

New Durex Commercials

...ca sa urmez trendul vazut azi pe twitter: Noile reclame Durex


(merci decemberCat pentru link-ul cu prima reclama)

Monday, January 12, 2009

Dan Diaconescu pus acolo unde ii este locul

...urmariti clipul de mai jos.


...iata ca cineva a pus punctul pe i in senzational...

Wednesday, January 7, 2009

VW website commercial



O reclama foarte buna.

Tuesday, December 16, 2008

Dog fish

Monday, December 8, 2008

Video: Metallica - All Nightmare Long



...total neimpresionant si aiurea...

Friday, December 5, 2008

...si mai vroiau sa-i votam...

Thursday, December 4, 2008

O tuta...



Misto reactia lu' Despot...