Showing posts with label lol. Show all posts
Showing posts with label lol. Show all posts
Thursday, May 7, 2009
Monday, May 4, 2009
Wednesday, April 22, 2009
Ce mai cauta lumea (II)
Alte searchuri care prin intermediul carora s-a ajuns aici.
- exprimare corecta paste fericit? din cate stiu/am auzit, da, e corect...
- adresa de voice rds sa die tu gen (ca sa speak pe intelesul tau gen)?
- cine a inventat pana de scris pana mea daca stiu... (probabil unu' care a jumulit o pasare... de nervi si s-a gandit sa faca ceva cu penele ei)
- cine a inventat sistemul de operare linux Linus Torvalds a scris kernelul de Linux prin '91
- coaja de banana drog dupa indelungi cercetari, oamenii de stiinta de la institutul narcoleptic din Bucuresti au descoperit ca banana, mai precis, coaja de banana este un narcotic foarte puternic, care se administreaza intrarectal pentru rezultate maxime.
- desene cruci coliva
propun sa faci un stencil cu spray de bicicleta, 'mmmmnumele tatalui si al fiului si al internetului, nu ai ajuns unde trebuie... amin... iarta-l doamne ca nu stie unde cauta si binecuvanteaza-i conexiunea sa nu mai ia cele sfinte prin desert.... aaaaaaaaaAAAaaaaAAAaaamiiiin...
- ma conectez automat pe situri rusesti
si ce daca, vrei sa te dai smecher?...felicitari
- minesweeper reguli
huh?WTF? iti recomand cartea asta
- numele melodiei de asteptare romtelecom ...iete ca mai foloseste cineva si romtelecom... (nu stiu despre ce mel. e vorba)
- videolove ...sex cu putza-n priza...
- imagini world trade center constanta inceput si neterminat asta-i unu' care vrea sa ne bage o stramba la Osama..
- femeia in secolul xxi ...ultima data cand m-am uitat intre picioare (intre picioarele mele adica) nu eram femeie...
- ce au inventat olandezii ...daca-mi dai un butoi cu rom iti zic... arrr... a zis piratul
- cosmote no more pai cred si eu ca au dat faliment la cate 'jdemii de minute aveau gratis
- va place steve vai da, imi place
la gratar cu garnitura de legumeca muzician vroiam sa spun...
Searchurile urmatoare am o vaga banuiala ca provin din partea aceleiasi persoane:
- cum afli cat ai de platit la rds tel
- cum aflu cat ai de platit la rds
- cum aflu cat am de plata la orange
- cum aflu cat am de plata la vodafone
- cum aflu cat am de platit rds
- cum aflu titularul unui nr. romtelecom?
Eu ori ghicesc in cafea chestiile astea, ori sun la Mama Omida, ori apelez la Eugeniu Francisc Boiu Zdroncani-Bideu, pentru a primi sfatul unui expert.
Iar din ciclul "blogul bate orice site", unii au preferat sa intre aici, decat sa foloseasca primul rezultat oferit de google.
- tagged home
- www.dreammusicband.com
Scris de abogdan la 20:02 0 comentarii
Wednesday, April 15, 2009
Thursday, March 19, 2009
[Românish] Sunca...
Din ciclul Românish neintentionat:
(Asta am vazut-o aseara intr-o alimentara. Saraca vanzatoare s-a uitat ciudat la mine ca nu intelegea ce am de rad in continuu)
Scris de abogdan la 20:32 1 comentarii
Wednesday, February 18, 2009
Tuesday, February 10, 2009
Tuesday, February 3, 2009
Satana e aproape!
Satana e mult mai aproape decat credeti, iar prezenta lui e foarte subtila. Probabil mult mai subtila decat v-ati imagina. Nu... nu este prezent pe track-ul cu Led Zeppelin pe care, cel putin eu, il ascult la ora asta. Nici pe Queen, Elvis, Beatles... nici macar pe vreun track de la Ozzy... cel putin nu daca sunteti in deplinatatea facultatilor mintale si nu v-ati apucat sa ascultati melodiile de la coada la cap. Chestia asta cu prezenta lu' Satan/Blezebub/Baphomet/Lucifer/Anticristu'/Scaraoschi/Dracu' in piese ascultate invers (apropo: cine mama naibii ar face asa ceva... si de ce?... ma refer aici la un om 100% normal) e rasuflata. Atat de rasuflata incat, biserica s-a gandit ca tre' sa ne aducem aminte ca dracu' chiar exista printre noi, si a gasit un nou element in care cica e prezent numarul lui.
Dragilor, tineti-va bine cu mainile de scaun/masa/pat (sau oriunde stati cand cititi aceste randuri), luati-va un butoi cu agheasma, vreo 4-5 cruci (sau doua foarte mari), spuneti-va rugaciunile si ciuliti urechile: Satana (sau, ma rog... numarul Satanei/Fiarei) exista in.... CODURILE DE BARE. Si nu chiar in orice cod de bare, ci in cele pe care cel mai probabil le aveti in preajma.
Asa ca...
- Dati foc la tot ce contine codul ala de bare, beti 4 ligheane cu aghiasma, faceti 20 de tururi ale bisericilor din orasul vostru (mergand numai in genunchi), faceti 3000 de matanii si dati 100 de acatiste, iar apoi incuiati-va in casa si apelati cu incredere la cel mai apropiat duhovnic cretin-ortodox pentru a vi se ierta o parte din pacate si pentru a nu arde complet in focul iadului si pentru a putea participa la tombola prilejuita de sfarsitul lumii, la care aveti sansa de a castiga prin tragere la sorti, un loc in Rai.
sau
- Lasati naibii tampeniile si nu credeti toate rahaturile debitate de astia... pentru ca daca ar fi dupa biserica cretin-ortodoxa, Satana exista chiar si in materia ****** (deja incepuse sa nu miroasa a bine) a oamenilor care nu l-au vazut pe Domnu' (adica... daca nu mergeti cel putin de 100 de ori pe an la biserica si spuneti minim 10 rugaciuni de minim 3 ori pe zi... ati dat de Dracu')
Alegerea uneia dintre cele doua metode de mai sus, va apartine... in totalitate. Gata, eu plec, ma duc sa vanez dracusori... poate gasesc un cod de bare "castigator" (ca doar n-or fi ca la concursurile de la bere unde tre' sa cauti foarte mult dupa un amarat de premiu).
P.S.: Acest text este un pamflet si trebuie tratat ca atare... sau nu.
Sunday, January 25, 2009
Long live RDS!
Ieri pe la pranz am ramas fara net... Pun mana pe telefon, sun la RDS, si dupa vreo 5 minute de asteptare, aflu ca nu mai platisem factura... eh... c'est la vie... Hai sa ma duc sa platesc, ca am nevoie de conexiunea aia. Mai sun odata, sa aflu exact cat am de plata. Astept, astept, si la un moment dat raspunde o tipa, fix asa cum i-a invat la training.
Stiti, vreau sa aflu cat am de plata.Pai aici imi apare ca sunteti deconectat in urma...Don'soara, vreau sa aflu doar cat am de platit. Atat.Sunteti deconectat pentru neplata lunii decembrie...Don'soara, stiu asa. Vreau sa stiu doar CAT am de plata. Nimic mai mult.Deci... ati achitat pe noiembrie...CAT AM DE PLATA??? (deja eram la capatul rabdarii... cat de papagali pot fi astia de la call center-ul lor. Repeta fix ce invatase. Fara sa tina cont de ce vroia ala de la capatul celalalt al firului.)Aveti de plata...In sfarsit. Merci, la revedere. (si am inchis)
M-am dus la un punct d'ala de-al lor (apropo, mi se pare destul de haoiasa firma aia cu punct RDS), platesc, si tipa de la caserie imi zice ca o sa fiu reconectat cat mai repede, in maxim 24 de ore. Cica asta se face automat atunci cand se inregistreaza chitanta in sistemul lor. Perfect.
Ajung acasa, astept vreo doua ore... si tot nu ma conectasera astia. Sun la ei. Intr-un final imi raspunde cineva... si imi zice ca mai am de asteptat putin, ca urmeaza sa fiu conectat automat (ca ei nu pot interveni sa ma conecteze mai repede). Astept, astept... pe la vreo 9 seara sun din nou la ei.... Imi raspunde o tipa, cu aceleasi chestii imprimate pe neuronul ei din timpul trainingului.
Stiti vreau sa stiu daca a fost confirmata plata pe numele...Da, a fost inregistrata chitanta.Bun, si de ce nu merge internetul?Veti fi conectat automat in momentul in care se inregistreaza plata.Da' n-ati zis ca este inregistrata?Ba da, in maxim 24 de ore de la efectuarea platii, cand va fi inregistrat ca ati achitat, vi se va redeschide conexiunea. Nu putem interveni asupra serverului. (tipa chiar avea o problema... grava...)Inteleg din ce mi-ati zis, dvs si colegii dvs, ca plata se inregistreaza in sistem si informatia este transmisa la un server, care ruleaza un script... [ma intrerupe]
Domnule, da' stiti ce-i ala un server? (in momentul ala nu mai stiam ce sa fac: sa rad, sa o intreb de ceva probleme la mansarda)Doamna, plata este inregistrata in sistem in momentul in care se emite chitanta aferenta. Ca doar nu lucrati ca pe vremuri cu teancu' de chitantiere, si altcineva face ca centralistele sa ia firu' si sa-l bage unde trebuie.Pai stiti ca veti fi conectat in maxim... (m-am enervat si am inchis).
Intr-un final... nu stiu pe la ce ora, m-a conectat... cert este ca am adormit pe la vreo 1 si tot nu-mi inregistrasera aia plata. Ce-ti e si cu centralistele sistemele astea automate. Probabil daca nu eram conectat in dimineata asta cand m-am trezit, as fi mai avut de scris cel putin un dialog la fel ca astea.
P.S.:
- Cum se face oare ca n-am primit nici o factura de la ei din noiembrie, de cand m-am mutat aici (ca prin septembrie aparuse una)?
- Oare daca faci vreo sesizare la ei, te anunta cand ti-au rezolvat-o? (ca am facut una pentru telefonia fixa prin noiembrie si n-am primit nici pana azi un raspuns)
- De ce am o vaga banuiala ca daca ziceam ieri ca sunt sentatorul X si ca titularul contractului este nepoata mea, reconectarea s-ar fi facut instant?
Sunday, January 18, 2009
Funny kittens
M-am uitat la clipul de mai jos de fooooarte multe ori astazi. E foarte amuzant. :D
Deh... cand doi se cearta... al treilea... ii desparte :))
...si o scuza probabila a celui de-al treilea pisoi:
more animals
Scris de abogdan la 17:39 1 comentarii
Monday, January 12, 2009
Dan Diaconescu pus acolo unde ii este locul
...urmariti clipul de mai jos.
...iata ca cineva a pus punctul pe i in senzational...
Saturday, January 10, 2009
Ce mai cauta lumea...
...si ajunge aici.
Lista de mai jos este selectiva (selectata) si comentata.
"blogspot" ...cineva chiar a avut rabdare din cate se pare...
"ce inaltime are de la pamint honda crv" ...200 mm (pe bune... atat are garda la sol)
"incalzirea voice muzicale" ...romgleza asta...
"danzig how the gods kill blogspot" ...o fi vreo varianta mai noua a melodiei...
"cata siguranta re un rolls royce" ...chiar nu am idee
"cati oameni au murit la 11 septembrie" ...foarte multi
"m-ai iertat" ...nu
"iubire bolnavicioasa" ...se trateaza...
"diferenta dintre clubberi si manelisti" ...lol
"massuri congresul" ...CC al PSD PCR
"poze cu cifa de 3 metri" ...WTF?
"versuri tot ce vrem noi no silence" ...again... WTF?
"simplu-banii zboara" ...pentru ca, vorba aia: sunt in buzunare la ciori. Sau, sa nu ziceti ca e o melodie de la simplu...
Iar la final, ciresica de pe tort: "november andrei sa nu uitam de porcu blog". Sa ma bateti si tot n-am idee ce a vrut sa caute persoana respectiva... poate stiti voi...
Scris de abogdan la 04:00 0 comentarii
Tuesday, January 6, 2009
Wednesday, December 31, 2008
Quote of the day
"So this is how liberty dies. With thunderous applause."
Scris de abogdan la 10:40 0 comentarii
Tuesday, December 16, 2008
Thursday, December 11, 2008
Thursday, December 4, 2008
Wednesday, December 3, 2008
Wednesday, November 26, 2008
Minesweeper - The Movie
...totally cool if it would be real...
Scris de abogdan la 16:21 0 comentarii
Tuesday, November 25, 2008
Anti-bloggerul cu blog
Mircea Badea, anti-bloggerul suprem, conferentiarul doctor-docent in streching maxilo-facialo-buco-anal si spagat pe doua scaune, nepotul unic, al lui vandam, bruzli, cichichan si stalone, si-a tras blog. De ce oare?
- Probabil pentru ca vrea sa fie "pa trend", probabil pentru ca-l da afara Felix si/sau Buzdugan.
- Probabil pentru ca e ofticat "ce dom'le, de ce sa aiba Huidu si sa n-am io?".
- Probabil ca si-a deschis blogu' pentru ca inteligenta lui (superioara oricarei fiinte de pe pamant) nu mai incapea in eter si pe sticla si simtea nevoia sa
penetrezepatrunda si blogosfera. - Pentru ca Zoso trebuie sa fie "batut" pe propriul sau camp de lupta.
- Pentru ca toti bloggerii trebuie sa stie cine este role-model-ul suprem in blogosfera internationala.
Voi ce parere aveti?
Labels: bloggeri, blogosfera, lol, wtf
Scris de abogdan la 18:23 3 comentarii
Subscribe to:
Posts (Atom)



